Pratik yapabileceğiniz nefis yemek tarifleri, Türkiye'nin en güvenilir, resimli Yemek Tarifleri Sitesi.

Bıldırcın Yemeği Tarifi

Bıldırcın eti başlı başına lezzetli bir besindir. Bu lezzetli tarifi bir şekilde mutlaka deneyin.

0 17

Malzemeler

4-6 kişilik

8 adet temizlenmiş bıldırcın

100 gram tereyağ

Tuz

Karabiber

2 su bardağı sıcak su

Birlikte servis etmek için pirinç pilavı, turşu, salata ayran

Yapılışı

Bıldırcın eti tavuk etine göre daha aromalı, daha lezzetli bir ettir. Bıldırcınları taze olarak alabilirseniz daha lezzetli olduğunu göreceksiniz. Bıldırcın yemeğini pişirmek için geniş terin bir tencere kullanalım. Bıldırcınların içini boşalttıktan sonra güzelce yıkayalım. Bıldırcınların butlarını ve göğüs kısmını birbirinden ayıralım. Her bıldırcını üç parçaya bölelim. Bıldırcınları süzgecin üzerine koyalım. Bütün sularının süzülmesini sağlayalım.

Geniş derin bir tencereye 100 gram tereyağı alalım. Yağ erimeye başlayınca bıldırcınları ilave edelim. Daha sonra bu yağın içinde çevire çevire arkalı önlü kızartalım. Kızarttığımız bıldırcınları tekrar aynı tavaya alıp iki su bardağı kaynar su ilave edip tencerenin kapağını kapatıp bıldırcınlar bu suyu çekene kadar pişirelim. Etler lif lif dağılmaya başlayınca ocağın altını kapatalım. Etler çatal batırınca iyice pişmiş olmalı ve çatal kolayca saplanabilmeli. Bu kıvama gelene kadar gerekirse tekrar su ilavesi yapalım.

Bıldırcınlar pişerken aşağıdaki tarife göre pirinç pilavını pişirelim. Pirinç pilavını servis tepsisine alalım. Tepsinin kenarlarına bıldırcın etlerini dizelim. Yanında ayran ve salata ile birlikte servis edelim. Deneyen herkese şimdiden afiyet olsun.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.